Poliürea zemin kaplama uygulamalarında sıklıkla tercih edilen yüksek teknolojili bir kaplama yöntemidir. Saf Poliürea, zeminde aşınma, darbeye karşı oldukça güçlü bir madde olduğundan gıda, sağlık, tekstil, ev gibi iç ve dış ortamlarda bileşenleri farklı olmak üzere kullanılabilmektedir. Su yalıtımı, anti bakteriyel ortamlar, kurşungeçirmezlik, kaplama, havuz kaplama gibi birçok alanda tercih edilmektedir.

Poliürea projelerinizde yanınızdayız. Tüm Türkiyeden bizlere 0850 255 1 475 numaralı numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Poliürea uygulamanın avantajları nelerdir?

 • Püskürtme yöntemi ile uygulandığından dolayı yatay ya da dikey tüm yüzeylerde uygulanabilmektedir.
 • Püskürtüldükten sonra yaklaşık 8 – 9 saniye içerisinde kuruyarak katı bir kür haline geldiğinden dolayı uygulama süresi olabilecek maksimum sürededir.
 • Uygulanan yüzey tek parça halinde olduğundan uygulama sonrası oldukça estetik bir görünüm ortaya çıkmaktadır.
 • Dış ortamda uygulanan Poliürea, güneşe, aşırı ışığa karşı dayanıklı ve sağlam olmasının yanı sıra oldukça yüksek esnek özelliğe sahip bir kaplamadır.
 • Doğru astar uygulaması yapıldığı takdirde köpük, plastik, beton gibi birçok farklı zemine uygulanabilmektedir.
 • Bileşenlerinde uçucu kimyasal bulunmadığından dolayı kimyasal ve asitlere karşı oldukça dayanıklıdır.
 • Son teknoloji kaplama ürünü olmasından dolayı su izolasyon amaçlı oldukça sık tercih edilmektedir.

  poliürea uygulama
  poliürea uygulama

Poliürea uygulama alanları nelerdir?

Son teknoloji kaplama yöntemi olan poliürea, birçok kullanım alanı bulunmaktadır. Bunlar şöyle sıralanabilir:

Teras izolasyonu: Günümüzde çoğu kişi terasını dinlenme alanı olarak düzenlemektedir. Bu nedenle olabilecek nemlilik ya da su sızıntısına karşı kaplama yaptırmayı tercih etmektedirler. Bu sayede terasın dış görünümü, tek parça halinde bir kaplama ile oldukça estetik görünecektir.

Havuz Yalıtımı: Su izolasyon amaçlı uygulamanın en çok tercih edilenidir. Havuz Poliürea uygulamasında en önemli etken havuzun kapasitesidir. Zemine ne kadar basınç uyguladığını bilmek açısından önemlidir. Poliürea kaplama sayesinde havuz içi tek parça olacağından oldukça estetik görünecektir. Havuzda iç yalıtım kadar dış yalıtım da oldukça önemlidir. Havuzun su giriş – çıkış yerlerine dışarıdan gelebilecek sızmalara ya da içerideki suyun dışarı sızdırmaması  için yapılacak olan yalıtımda özel bir uygulama yapılmalıdır.

Çatı izolasyonu: Çatı katları yaşam alanı içerisinde insanların iç dekorunu özenle yaptığı mekanlardan biridir. Bu özel olarak tasarlanmış alanın rutubet gibi sorunlarla bozulması, kimsenin isteyeceği bir durum değildir. Birçok kişi çatı katını depo alanı olarak kullanmaktadır. Burada bulunan eşyalar çatının gerekli uygulama ile izole edilmediği zaman rutubet, nem, su sızıntısı gibi nedenler yüzünden zamanla paslanarak eskiyebilmektedir. Bu gibi olumsuz durumlarla karşılaşarak çatı tamiratına oldukça fazla para ödemek zorunda kalmadan doğru bir uygulama ile kaplama yaptırmak oldukça doğru bir karar olacaktır.

Poliürea Kaplama: Zemin ya da duvar izolasyonunda kaplama, dekoratif görüntüsü ve kısa surede uygulanabilmesi sayesinde sıklıkla tercih edilmektedir. Binaların dış cephesi, garaj, asansör ve asansör boşluğu, su depoları gibi birçok yerde tercih edilebilmektedir.

poliürea sprey
poliürea sprey

Sprey poliürea uygulaması, tamirat gibi işlemlerden hem maliyet, hem de zamandan tasarruf konusunda oldukça iddialı bir uygulamadır. Poliürea uygulaması yapılacak zeminin durumu hakkında net bilgilere sahip olmak için tecrübeli elemanlar tarafından kontrol edilmelidir. Bu kontrol sonucunda astar uygulaması gibi zemini sağlıklı hale getirmek gerekiyor ise gerekli işlemler yapılır. Ardından uzman ekip tarafından zeminin iç ya da dış mekanda olup olmamasına göre uygun bileşenlere sahip sprey Poliürea uygulaması yapılır. İstenen birçok mekanda uygulanabilen sprey Poliürea oldukça güvenilir ve kaliteli bir uygulamadır. Sıklıkla tercih edilen uygulama, uzun zaman boyunca problemsiz olarak kullanılabilmektedir.