Yüzme havuzlarında ve süs havuzlarında

Havuzun betonarme yapısı su kaçağı ve su sızmasına karşı tek başına mukavemet gösteremez. Betonarme üstüne yapılan seramik fayans uygulaması ile de  kesin çözüm üretmemektedir. Havuzlarda su yalıtımı için içeride bulunan suyun dışarı sızmasını engellemek ve dışarıdan gelebilecek sızmalara karşıda yalıtım için özel uygulama gerekmektedir.

Sprey polyurea  uygulaması geleceğin yalıtım teknolojisi olarak sunduğu avantajlar sayesinde, uzun yıllar kullanımı sürebilme özelliğinin yanı sıra havuzlarda karşılaşılan bir çok sorunu tek başına  en aza indirgemektedir. Polyurea havuzlarda, her türlü renk seçeneği sunarken, yapılacak uygulamanın yanı sıra mimari görünümde sağlamaktadır.

Polyurea uygulaması yüzme havuzunda olimpik havuzlarda süs havuzu ve aquapark gibi alanlarda sorunsuz olarak uygulanabilir.Uygulama yapılan havuzlar sıcak ve asidik sulara karşı dayanıklığı yüksektir deformasyona uğramaz sürekli bakım gerektirmez.

Su depolarında polyurea ile su yalıtımı

Su depolarında basınçlardan kaynaklı betonda kılcal çatlaklar meydana gelip ilerleyen zamanlarda su sızıntısına sebep açabilir. Oluşan kılcal çatlaklar zamanla genişleyerek büyük çatlaklara dönüşür ve ciddi su kaçırma problemleri yaşanmaya başlanır. Oluşan bu problemlere dünyada %100 kesin çözüm üreten yöntem sprey polyurea uygulamasıdır. Esnek ve basınca dayanıklı olan Polyurea, ile ömürlük bir su yalıtımı izolasyonu sağlayabilirsiniz.

Su depolarında yapılan temizlik kimyasalları sprey polyurea kaplamasına zarar vermediği gibi aşınmada yapmaz. Kimyasal maddelere karşı dayanımı olan oldukça iyi olan bir kaplama malzemesidir. Saf Polyurea uygulamasının içerisinde insan sağlığına aykırı hiçbir ürün bulunmaz. Voc içermez. Gıda ve içme suyu için sertifikalı onayları bulunmaktadır. Klora dayanıklı olup -45, +180 derece aralarında dayanıklıdır. Temizliği oldukça kolaydır, yosun tutmaz ve aşınma yapmaz.

Polyurea sprey uygulamasının %400’den fazla esneme payı özelliği sayesinde mükemmel çekme ve yapısal dayanıma sahiptir.Yırtılmaz, aşınmaz, kopma veya delinmeye sebep vermez.

Polyurea havuzlarda ve  su depolarında hızlı kesin ve kalıcı bir çözüm isteyenler için güvenle tercih edilen bir yalıtım ve kaplama ürünüdür.