Poliüretan Sprey Uygulamalarımıza Göz Atın

Poliüretan sprey, genel kapsamda özel bir inşaat malzemesi olarak tanımlanmaktadır. Sprey poliüretanın yapısı hücresel olmakla birlikte, kapalı bir yapıya sahiptir. Bu özel inşaat malzemesinin yoğunluğu düşük olması sebebiyle, izolasyon alanında sıkça tercih edilmektedir.

Yalıtım alanında sıkça tercih edilen bu özel malzeme ile sizler de yüksek standartlar kapsamında, en iyi yalıtım hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Geniş vizyonumuz ve profesyonel kadromuz ile sizlere en kaliteli, yalıtım malzemelerimiz eşliğinde geniş hizmetler sunuyoruz. Tüm hizmetlerimizi bütüncül bir açıdan gerçekleştiriyor, sizlere sunduğumuz hizmetleri ömürlük uygulayarak, ömür boyunca kullanım rahatlığını sunuyoruz. Gürel Mühendislik olarak tüm hizmetlerimizi yüksek kalite standartlarında gerçekleştirerek alanımızda en iyisi olmaya her zaman devam etmekteyiz.

Sprey Poliüretan Eşliğinde Yalıtım

Yalıtım evlerin ve çeşitli mekanların temel ihtiyaçlarından biri olup, yapı için gerekli uygulamalardandır. Gürel Mühendislik ekibi olarak yalıtım işlemlerinizi Sprey poliüretan ile gerçekleştiriyor, yalıtım alanındaki bakış açınızı tamamen değiştiriyoruz.

Peki, yalıtım için kullandığımız sprey poliüretan ana malzemesini mekan içinde nerelere mi uyguluyoruz? Evinizin veya mekanınızın en alt seviyesinde bulunan Bodrum tabanından tavanına, binanın tüm dış yüzeyine ve iç yüzeylerine profesyonel standartlarımız kapsamında uyguluyoruz. Yalıtım açısından özel olarak tercih ettiğimiz sprey poliüretan yalıtım malzemesini teras veya çatı izolasyonu amacıyla da tercih ediyor, ısıl dengenin en şekilde sağlanması amacıyla, bilimsel teknikleri daime işleyişlerimize aktarıyoruz.

Sprey Poliüretan’ın Sağladığı Avantajlar

Sprey poliüretan oldukça kuvvetli ve her yüzey ile uyumlu yapısı ile sıkça tercih edilen bir yalıtım ana malzemesidir. Bu özel malzemeyi dilediğiniz mekanın, dilediğiniz kısmına kolayca uygulatabilir, üstün verimliliğinden sizler de faydalanabilirsiniz. Kısaca Sprey Poliüretan’ın sizlere sağlayacağı avantajları şu şekilde listeleyebiliriz:

 • Poliüretan maddesinin ısıl denge katsayısı oldukça iyi seviyede olup, 0.017,022 W/m K’dır. Bu kapsamda alanındaki diğer yalıtım malzemelerine kıyasla tam olarak %65 ve üzeri ısı yalıtım potansiyeline sahiptir. Sizler de böylece ısı yalıtımından en zirve seviyede kolayca faydalanabilirsiniz. Isı yalıtım alanında uzman kadromuzun sizlere sunacağı profesyonel hizmetler kapsamında, kusursuz bir ısıl dengeye her yerde kavuşabilirsiniz.
 • Isı izolasyonunda tam olarak kesin çözüm olarak bilinmektedir ve en iyi seçenek olarak bilimsel olarak ispatlanmıştır.
 • Gereksiz malzeme kullanımını minimalize etmektedir. Yekpare uygulamalarına gerek kalmaksızın kolayca bu özel ısı yalıtım aracını uygulatabilirsiniz.
 • Uygulandığı her alanda enerji tasarrufu sağlamaktadır. Sağladığı enerji tasarrufu yine bilimsel ölçeklerle ispatlanmış olup, mükemmel bir enerji dostu özelliği göstermektedir.
 • Lamda değeri oldukça düşük bir değere sahip olup, alanında kullanılan diğer yalıtım malzemeleriyle kıyaslandığında en düşük lamda seviyesinde olduğu belirtilebilinmektedir.
 • Isı yalıtım poliüretan sprey uygulamalarıyla en yüksek standartlarda olup, her alana kolayca uygulanabilirliğiyle büyük bir avantaj sağlamaktadır.
 • Herhangi uygulandığı bir alana ekstra olarak güç katmaktadır ve fiziksel herhangi bir darbe uygulanması durumunda yüzeyi en sağlıklı biçimde korumaktadır.
 • İşçilik ve özel nakliyat gibi ekstra oluşacak masraflardan sizleri kurtarır ve cazip ücretler karşılığında bu hizmeti en etkili biçimde almanıza olanak tanır.
 • Hızlı uygulanabilir olması ile sizlere yüksek seviyede zamandan tasarruf sağlar. Uygulama hızı ortalama olarak 700 metrekare/ 3cm/ gün olarak da belirtilebilinir.

Sprey Poliüretan Yalıtımını Nasıl Uyguluyoruz?

Gürel Mühendislik yalıtım hizmetlerimiz kapsamında belirli prosedürlerimizi takip ederek, profesyonel hizmetlerimizi sizlere en iyi şekilde sunuyoruz. Sprey poliüretan uygulamalarımızı uygularken şu adımları takip ediyoruz.

 • Poliüretan ile yalıtım uygulanacak alana sıvı ve yüksek basınçlı olarak ana malzememizi uyguluyoruz. Uygularken güvenliği ön planda tutuyor, gerekli eldiven maske ve koruyucu önlemleri uyguluyoruz.
 • Basınçlı suyun sadece uygulanması gereken alanda kalmasına özen gösteriyor, temiz bir işçilik ile malzemenin hedef noktasından taşması, yayılması vb kötü durumların önüne geçiyoruz.
 • Sıvı ana malzeme uygulama aşamasından sonra, hava ile temas ederek katılaşmakta ve köpük kıvamına ulaşmaktadır. Katılaşana kadar beklenmekte, her aşamada profesyonel olarak kontrol aşamaları etkili şekilde gerçekleştirilmektedir. Kontrol edilmeksizin bir sonraki aşamaya geçilmemekte, işlemlerin tam ve doğru olduğu hususunda kontrol prosedürleri sürekli olarak uygulanmaktadır.
 • Katı kıvama ulaşmasının ardından profesyonel kadromuz tarafından çeşitli denetlemeler yapılmakta, uygulanan alanın tamamen kapandığından, eksiksiz ve kusursuz olduğundan emin olunmaktadır. Özel olan poliüretan malzemesi güvenli olarak uygulandığında, malzeme güvenli şekilde kaldırılmaktadır.
 • Ana malzeme olarak kullandığımız ve Poliüretan yalıtım malzemesi, kullanıma sunulduğu her alan ile uyumlu olması, oldukça kuvvetli yapışma özelliği göstermesi gibi özelliklere sahip olmasından dolayı, ek herhangi bir yapıştırma işlemi kullanılmamaktadır.

Poliüretan Kullanım Alanları

Poliüretan her alana uyumlu olması ve inşaatta yer alan yatay veya düşey zemin fark etmeksizin her alana uygulanabiliyor olası avantajıyla sıkça tercih edilen bir ısı yalıtım aracıdır. Bu özel ısı yalıtım malzemesi olan poliüretanın sıklıkla tercih edildiği uygulama alanları ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Evlerin veya herhangi bir binanın en üst seviyesinde bulunan çatı arası, çatı ve teraslara
 • Yapının en alt seviyesinde bulunan bodrumlara ve yine alt seviyelerde yer alan garajlara
 • Yapıların dış cephede yer alan tüm alanlarına
 • Yapıların iç kısmında yer alan tüm yatay ve dikey yapıların tamamına
 • Köşe dolgularına
 • Mantolama ve iç cephede yer alan tüm alanlara
 • Ters tavan gibi yer alan özel yapılara
 • Özel olarak tesis edilmiş soğutucu dengenin sağlanması amacıyla soğuk hava depolarına
 • Isıl dengenin sağlanması amacıyla inşa edilmiş veya hali hazırda inşa ediliyor olan yüksek ısının kaybını engellemek amacıyla kurulan firmalara

Bu özel ana madde kolaylıkla uygulanabilinmektedir. Sizler de ısı yalıtımında yüksek standartlar arıyor ve işi profesyonel bir kadro ile gerçekleştirmek istiyorsanız hemen Gürel Mühendislik yalıtım ile iletişime geçebilir, anında yüksek standartlı hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Güvenlik Prosedürlerimiz

Gürel Mühendislik ekibi olarak sizlere geçmişten geleceğe en profesyonel işleyişlerimizi ve hizmetlerimizi aktarıyoruz. Kadromuzda yer alan her bir ekip üyemiz son derece profesyonel olup, alanlarında uzman olan kişilerdir. Sizler de güvenilir bir ısı yalıtım hizmetleri için hemen tarafımız ile iletişime geçebilir, tüm detayları anında öğrenebilirsiniz. Uygulamanın hızlı olacağı, uygulama sonucunda elde edeceğiniz verimin %65 ve üzerinde olacağına garanti ediyor, Sprey Poliüretan uygulaması ile evlerinizde, iş yerlerinizde ve dilediğiniz herhangi bir alanda enerji tasarrufu ederken, ısıl dengeyi üstün seviyede sağlayabileceğinizi de garanti etmekteyiz.

Güvenilir hizmetlerimizle, profesyonel ekibimizle ve özel vizyonumuzla, alanımızda her daim zirvede olduk, olmaya da devam edeceğiz. Hemen Gürel Mühendislik ile iletişime geçin, etkili yalıtım hizmetlerimizin yanında tüm özel hizmetlerimizden kişisel ve kişiye özel olarak faydalanın.

Gürel Mühendislik İle İletişime Geçin

Yetkili personellerimiz ile hemen iletişime geçerek sizler de yalıtım alanında en etkili hizmetlerimizden anında faydalanabilirsiniz. Sizlere geçmişten geleceğe en etkili iş tecrübelerimizi aktarıyor, bu özel tecrübelerimizi memnuniyetiniz adına en yüksek standartlarda gerçekleştiriyoruz. Hemen firmamız ile iletişime geçebilir, randevu oluşturarak alanında uzman kadromuz ile tüm detayları paylaşabilir, merak ettiklerinizi ve ısı yalıtım hakkındaki önerilerinizi tarafımıza iletebilirsiniz.

POLİÜRATAN SPREY İLE YALITIM Poliüretan sprey ile yalıtım en etkili ve enerji tasarrufu sağlayan yalıtım uygulamasıdır. Isı yalıtım, poliüretan sprey, poliüretan sprey yalıtım, sprey poliüretan

Sıkça Sorulan Sorular :

Poliüretan sprey köpük uygulaması mobil araçlar ile yerinde uygulama esasına dayalı olarak yapılmaktadır. Püskürtme yöntemi ile uygulanan poliüretan köpük ek yeri olmadan kusursuz bir yalıtım sağlar.

Püskürtme poliüretan köpük uygulaması B2 yanma sınıfındadır.(Alevi yürütmez). Her türlü yüzeye yapışır ve hızlıca uygulanır.

Sprey poliüretan köpük uygulaması diğer yalıtım türlerine göre daha az yer kaplar. Uygulama detaylarının yalıtım  gereksinimine karşılık poliüretan köpüğün kalınlığı ayarlanabilir.Sprey köpük ortalama kalınlığı 3 cm olarak uygulanır ancak gerekirse daha kalın yapılabilir.