Sprey polyurea püskürtme sistemi, özel olarak geliştirilmiş püskürtme makineleri vasıtası ile uygulanan ek yeri oluşturmayan yüksek performanslı su yalıtımı ve zemin kaplamasına olanak sağlayan bir uygulama biçimidir.Avrupa’da uzun yıllardır kullanılan ülkemizde ise 10 – 12 senedir aktif olarak kullanılan son 3 – 4 senede özellikle inşaat sektöründe sürekli tercih edilen bir ürün haline gelmiştir.

Polyurea sıcak püskürtme sistemi alternatif ürünlere göre hızlı uygulanabilmesi , projeleri dakikalar içerisinde hizmete açabilmesi gibi bir çok avantajlı özellik barındırmaktadır. Polyurea kaplama uygulaması sıradan yalıtım ürünleri gibi birleştirilerek yada serilerek yapılan bir uygulama değildir , püskürtme yöntemi ile uygulandığı için uygulanan alanın metrajı ne olursa olsun tek parça halinde olmaktadır.Su yalıtımı uygulamalarında sıklıkla tercih edilen ürünümüz esnek bir yapıya sahip olup uzun ömürlüdür.

Uygulama yapıldıktan sonra 5-15 sn gibi çok kısa bir sürede kurur ve eksiz bir su yalıtım katmanı oluşturur. Bu özelliği sayesinde kısa sürelerde yüksek metrajda uygulama yapılmasına olanak sağlar. Günde ortalama 1000 metrekare bir alanın su yalıtımı yapılabilir.

Yapılan sprey su yalıtımı uygulaması yüksek aşınma direncinin yanında yüksek mekanik ve darbe mukavemetine sahiptir. Elastik yapısı ile %400 gibi yüksek bir elastikiyete ulaşır, bu özelliği polyurea uygulamasının çatlak köprüleme ve uygulama sonrası farklı hava sıcaklıklarında yüksek performans sunmasını sağlar.

Saf Polyurea Uygulaması

Gürel Mühendislik tarafından uygulaması yapılan saf polyurea uygulamasının alternatif yalıtım ve zemin kaplama uygulamalarına göre kıyaslandığında başta mekanik ve aşınma direnci, sonrasında yüksek uygulama hızı ve kuruma süresi ile günümüzdeki en son su yalıtım ve zemin kaplama teknolojisi olarak nitelenebilir.

Beton çelik ve ahşap yüzeylere mükemmel tutunma sağlayan poliürea yüksek yapışma mukavemeti ile uygulama detayına fiziksel mukavemet ve yapısal bütünlük kazandırır. Sprey Polyurea henüz Türkiye de  yeni bir yalıtım ve kaplama malzemesidir.Avrupa ülkelerinde kalitesi ile geleneksel su yalıtımı ve zemin kaplaması sistemlerinin önüne geçmiştir.

0850 255 1 475 numaralı ücretsiz müşteri danışma hattımızdan veya 0541 712 02 04 mobil destek hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

Uygulamanın her alanda kullanılabilmesi ve her çeşit zemin üzerine kaplanabilmesi büyük bir avantajdır. Polyurea sprey çok düşük sıcaklıklarda dahi esnek kalabilme özelliğinin yanı sıra olumsuz hava koşullarına karşı da yüksek direnç gösterir. Sprey olarak püskürterek uygulandığı için ek yersizdir. %400’ün üstünde esneme payını sahiptir. Bu özelliği sayesinde kırılmaz üzerine ağır yük geldiği zaman kopmaz veya çatlama yapmaz.

Uygulama zemin hazırlığı – epoksi astar uygulaması – püskürtme polyurea uygulaması ve üzerine son kat uv dayanımlı boya  uygulaması ile toplamda 4 ana kalemden oluşmaktadır.Zemin hazırlığı polyurea uygulanacak alana göre değişkenlik göstermektedir.

Astar uygulamasının üzerine sprey polyurea uygulaması 70 – 80 derece sıcaklık ve 2000 – 2250 psi basınç ile püskürtme olarak uygulanmaktadır. Polyurea  uygulandıktan birkaç saniye sonra kürlenerek elastik hale gelir. Kısa süre içerisinde uygulama tamamlandığı için zaman kaybetmeden alan kullanıma açılabilir.

Sprey polyurea kaplama uygulaması tamamlanıp teslim edildikten sonra ömürlük bir izolasyon malzemesi yapılmış olunur. Tek bir parçadan oluşan zemin kaplaması üzerinde suyun geçebileceği bir alan bulunmaz. Fiziksel ve kimyasal maddelere karşı dayanıklıdır. Esneme özelliği sayesinde üzerine eşyalarınızı koyabilirsiniz. Teras gibi alanlarda çocuklarınız rahatlıkla oynayabilir, içerisinde sağlığa aykırı bir kimyasal madde bulunmaz, sertifikalı bir üründür.

Dünyada 30 yılı aşkın süredir kullanılan ve en çok tercih edilen su yalıtımı ve zemin kaplama malzemesi olan polyurea uygulamasını kullanmak için daha fazla geç kalmayın.

Son Polyurea Projelerimiz :
 • kubbe polyurea su yalıtımı
  Üsküdar Belediyesi Kubbe Isı ve Su Yalıtımı
 • sortie clup polyurea sprey uygulaması
  Sortie Club - İstanbul
 • sprey polyurea havuz yalıtımı
  Muhteşem Villa
 • Antalya Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi
 • Polyurea nedir ?
  Fmv Işık Okulları
 • ardahan üniversitesi polyurea sprey yalıtımı
  Ardahan Üniversitesi
 • sprey polyurea uygulaması
  Gümüşhane Kemaliye Camii
 • epoksi astar uygulaması
  GARANTİ BANKASI GENEL MÜDÜRLÜK BİNASI - ZİNCİRLİKUYU
 • Sprey Polyurea
  HUWAİ MERKEZ BİNASI - ÜMRANİYE
 • maltepe nidapark poliürea
  TAHİNCİOĞLU-EMLAK KONUT NİDAPARK PROJESİ
 • poliürea kaplama uygulaması
  Heramis Tatil Köyü - Balıkesir
 • freesia hayvan gemisi zemin kaplama
  Freesia Gemisi Kaymaz Zemin Kaplama Uygulaması

Sprey Polyurea Hakkında Sıkça Sorulan Sorular :

Su yalıtımı ve zemin kaplaması istenilen her alanda sorunsuz olarak polyurea kullanılabilir.Sprey olarak uygulanan polyurea ürün kaplamalarında da sıkça kullanılmaktadır.

Evet uygulama istenilen her renkte yapılabilmektedir.Örneğin havuz su yalıtımı uygulamalarında RAL 5015 mavi rengini tercih edebilirken çatı yalıtımında RAL 3020 kırmızı rengini tercih edebilirsiniz.

Polyurea uygulaması su yalıtımı olarak tercih ediliyor ise 2 mm kalınlığında ağır zemin kaplaması olarak tercih ediliyor ise 3 mm kalınlığında uygulanmaktadır.

Saf polyurea uygulaması sorunsuz olarak 35 – 40 sene yalıtım sağlar. Firmamız tarafından yapılan uygulamalar 5 yıl boyunca sızdırmazlık ve deformasyon garantisi altındadır.

Evet yapılabilir . Polyurea uygulamasını ister son kat olarak kullanabilir isterseniz üzerine fayans , seramik vs. yapabilirsiniz.