Fayans – Seramik üstü su izolasyonu

Polyurea uygulaması teraslarda fayansların veya seramiklerin eskimesi sonucunda deformasyona uğrayıp buna bağlı olarak ortaya çıkan su problemlerinin çözümü için üretildi. Fayans , seramik mermer vb. gibi alanlarda %100 koruma sağlayan sprey polyurea uygulaması ile yıllarca izolasyon yaptırmadan kullanabilirsiniz.

%400 esneklik özelliği ile masanız, sandalyeniz veya eşyalarınızı koyduğunuzda aşınma yapmaz, yırtılmaz, kopmaz. Dilerseniz masanızı, sandalyenizi koyarak oturabilir veya mangalınızı yapabilirsiniz. Üzerine alev düştüğünde yürüme yapmayan oldukça kaliteli bir malzemedir.

Polyurea teras su yalıtımı 40-45 yıldan fazla kullanılabilir. Diğer yalıtım ve kaplama malzemelerine oranla uzun ömürlü bir su yalıtım malzemesi olmuştur. Teraslarınıza polyurea su yalıtımını uygulamasını yaptırırken aynı zamanda zemin kaplaması da yaptırmış olursunuz. Üzerine başka bir zemin kaplaması yaptırmanıza gerek kalmaz. Fayans, seramik, kalebodur, mermer, beton, şap vb. gibi her yüzey üzerine uygulama yapılabilme imkanı vardır.

Teras izolasyonunda polyurea uygulamasının avantajları :

Teras su yalıtımı uygulamasında sprey polyurea kullanmanız durumunda bir çok avantaja sahip olacaksınız.Bunları kısaca sıralayacak olursak ;

 • Fiziksel hareketleri esneme kabiliyeti sayesinde absorbe ederek yırtılmaya dayanır ve yıllar sonra bile açıklıklar oluşturmaz.
 • Püskürtme olarak uygulanması nedeniyle tüm gözenek ve boşlukları doldurarak terasları yekpare kaplar.
 • Mekanik dayanımın yüksek olması nedeniyle hafif fiziksel darbelere dayanır.
 • Hızlı reaksiyon göstermesi nedeniyle saatler içerisinde tüm terasın kullanımına açar.
 • Kimyasal dayanımı sayesinde asitlik ( bitki kökleri) ortamlardan kaynaklı sularda çözülmez.
 • Uv ( Güneş ışınları) gibi bir çok maddenin bile dayanamadığı atmosferik etkenlere dayanır.
 • Dekoratif olması sayesinde her türlü kullanıma imkan sunarken sınırsız renkli yalıtım ve kaplama olanağı da sağlar

Teraslarda sprey polyurea uygulamasına başlamadan önce zeminde fayans, seramik gibi bir kaplama malzemesi varsa önce onun durumuna bakılır. Fayansın kırık, oynak vs. olmaması gerekmektedir. Uygulama zeminin şeklini alacağı için öncesinde gerekli tadilat işlemleri yapılır.

İlk adım olarak kaba temizliği yapılmış olan zemine ince bir temizlik işlemi yapılır. Ardından seramik yüzeyler silim makileri ile pürüzlendirilerek yüzey astar uygulamasına hazır hale getirilir. Daha sonra astar uygulaması yapılarak 1 gün boyunca kurumaya bırakılır. Bir sonraki gün mobil araç içerisinde kurulu olan makine yardımıyla malzeme zemine püskürtme şeklinde sprey tabancası ile uygulanır. Uygulandıktan 4 sn. polyurea reaksiyona girerek kurumaya başlar. Uygulama kısa süre içerisinde ek yersiz olarak tek parça halinde parapetler dahil edilerek tamamlanır.

Polyurea sonrasında isteğe göre son kat boya aşaması ile beraber istenilen renk uygulanabilir. UV dayanımına sahip olan bu özel boya ile dekoratif bir görüntü elde edebilirsiniz. Alan teslim edildikten 1 gün sonra üzerine masanızı, sandalyenizi eşyalarınızı koyabilirsiniz.

Polyurea sprey teraslarda yalıtımın ihtiyaçlarını karşılayan bir numaralı yalıtım malzemesi olmakla birlikte aynı zamanda endüstriyel ürünlerin dış kaplamaları ve yüzey kaplama alanlarında da kullanılmaktadır.. Ayrıca gıdaların üretim alanlarında gerek hijyen gerek ise uzun ömürlü alan ve meteryal kullanımı için de yaygın kullanılan güvenilir bir yalıtım malzemesidir.

Uygulanın ana rengi gridir fakat dilerseniz ral kataloğundan istediğinizi rengi tercih edebilirsiniz ayrıca polyurea uygulamasının üzerine isteğe bağlı olarak tekrar fayans seramik vb. işlem yapmanız mümkündür.

 • Uygulama %100 su yalıtımı sağlar.
 • Uzun ömürlüdür.(Karbon testleri ile 80 yıl ömrü olduğu kanıtlanmıştır.)
 • Ek yeri bulundurmaz.
 • Çirkin bir görüntüsü yoktur, zemine sprey olarak 2 mm kalınlığında uygulanır.
 • Teraslara ekstra bir ağırlık vermez.(Metrekareye ortalama 1.5 kilogram ağırlık verir.)
 • Uygulandığı alanı dışarıdan gelebilecek her türlü darbeye karşı korur.
 • Bir çok kimyasal maddeye karşı dayanıklıdır.Deforme olmaz.

Polyurea teras su yalıtımında bilinen en son teknoloji üründür.