Çatı izolasyonu

çatı izolasyonu

Çatı yalıtımında kullanılacak ısı yalıtım ürünü mutlaka sprey poliüretan köpük olmalıdır. Bunun en büyük sebebi şuan dünyada bilinen ve kullanılan ısı iletkenlik katsayısı en düşük olan yalıtım ürünüdür. Poliüretan sprey uygulaması altarnatif yalıtım uygumalarına göre ek yerinin olmaması düşük kalınlıklarda dahi iyi bir yalıtım sağlaması köşe boşlukları  ve ahşap çatılarda çivi vida deliklerine kadar girerek nüfus etmesi sayesinde ısı köprüsü oluşmasını engeller ve kusursuz bir izolasyon sağlar.

Çatı ısı yalıtımında poliüretan sprey uygulamasının bir çok avantajı bulunmaktadır bunları kısaca şöyle sıralayabiliriz;

  • Püskürtme ısı yalıtımı uygulaması yapılan çatılar yekpare olarak yalıtım katmanına sahip olur.
  • Poliüretan sprey köpük uygulamasının ortalama 60 -80 sene ömrü olduğu yapılmış olan karbon testleri ile kanıtlanmıştır.
  • Yüksek yoğunlukta olmasının uyguma yüzeyine mukavemet ve bütünlük kazandırması ekstra avantajları olarak ifade edilebilir.

Çatılar evlerinimiz en çok soğuk alan bölümleridir yalıtımı iyi yapılmamış bir çatı maddi olarak aile bütçesine çok zarar verebilmektir. Özellikle kış aylarında ısıtma gidelerini ciddi derecede arttırmaktadır. Sprey poliüretan köpük uygulaması yapılan ters tavan çatılar ısı kayıplarını engeller ve iyi bir yalıtım sağlar.Buda daha az yakıt gideri ile daha çok ısınmanızı ve tasarruf sağlamanıza yardımcı olur.

Poliüretan sprey uygulaması çatı yalıtımında en iyi üründür fakat doğru ürün ve profesyonel firmalar tarafından yapılması çok önemlidir. Henüz ülkemizde 10 – 12 sene geçmişi olan püskürtme çatı izolasyonu uygulaması olarak halk arasında bilinen bu uygulama günümüz itibari ile bir çok şekilde bazı firmalar tarafından daha fazla kar edebilmek amacıyla suistimal edilmektedir.

Şuan en çok tercih edilen suistimal biçimi kullanılacak olan ürünün kalitesinden ve yoğunluğundan geçmektedir. Düşük dansite ürünler ve kalitesiz ham maddeler ile piyasada ki firmalardan metrekaresi yada kilogram fiyatını 1 – 2 tl daha uygun verip , aynı ürünü daha uygun fiyata uyguluyormuş algısı oluşturmaktalar.

Çatı yalıtımı yaptıracak kişi ve kurumlar mutlaka uygumala yapacak firmayı çok iyi seçmelidir. Sektörde geçmişi olan , kurumsal referanslara sahip , mesleki eğitim sertifikalı personelleri ile hizmet veren firmalar ile çalışmalarında şüphesiz fayda olacaktır.

5 thoughts on “Çatı izolasyonu

  1. Pingback: Ticari Binalar İçin Çatı İzolasyonu | Kişisel Bilgi

  2. Pingback: Dış Mekan Köpüğü ile Enerji Verimliliğini Artırın ve Bina Kalitesini Koruyun - Bilgiler.Co

  3. Pingback: Çatı İzolasyon Çeşitleri - Proje Makinesi

  4. Pingback: Tavan Duvar Çatı Yalıtımı Firması | Bilgi Paylaşım Sitesi - Ehor

  5. Pingback: Çatı İzolasyon Çeşitleri – En iyi siteler – Web site tanıtımları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir