Hayvan Gemilerin Zeminlerin Kaydırmaz Kaplanması

kaydırmaz zemin kaplama

Plastcoat zemin kaplama hizmeti

Plastcoat zemin kaplama hizmeti nedir sorusunun yanıtını vermek gerekirse; poliüretan esaslı ve solvent içermeyen üç bileşenli bir kaplama malzemesi olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Genel olarak endüstriyel alanlarda tercih edilen bir kaplama malzemesi olduğunu söylemek de mümkündür. Tabi tüm bunların yanı sıra pek çok farklı kullanım alanı ve amacı bulunuyor.

Bu bağlamda plastcoat kaplamalar için hizmeti almayı düşünüyor ve araştırıyorsanız en doğru adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz. Sizler için zemin kaplama uygulamalarına ilişkin her türlü ayrıntıyı düşünerek alanında uzman bir firma olarak kaleme aldık. Plastcoat kaplama malzemesi aslında pek çok kişi tarafından biliniyor. Nitekim daha çok zemin kaplama hizmeti ve malzemeleri denince ev ve iş yeri gibi yapılarda kullanılan fayans, parke ve benzeri ürünler geliyor.

Endüstriyel iş yerleri, soğuk hava depoları, çiftlik türleri, gemiler gibi farklı zeminlerde ise plastcoat malzemesi ile kaplama işlemi uygulanıyor. Bu kaplama malzemesinin özellikleri, faydaları, fiyatları ve nasıl uygulandığı hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntılara içeriğimizin devamından ulaşabilirsiniz. Zemin kaplama hizmeti veren öncü firmalardan biri olarak müşterilerimizin en sık sorduğu soruları baz alarak yanıtları hazırladık. İşte, tüm detaylar sizlerle…

plastcoat zemin kaplama
plastcoat zemin kaplama

Plastcoat zemin kaplama nedir?

Plastcoat zemin kaplama son teknoloji, yeni nesil kaplama uygulamalarından biridir Diğer kaplama malzeme ve uygulamalarından farklılıkları bulunuyor. Bu farklılıklar ise malzeme yapısı ve işlevselliğinden kaynaklanıyor. Özellikle çok kimyasal ve basınçlı trafiğe maruz kalan zeminlerde tercih edilen bir kaplama türüdür.

Sanayi zeminlerinde uygulanmak üzere hazırlanan renkli beton görüntüsüne sahip olan bu kaplama malzemesinin ek çok faydası bulunuyor. Laboratuar ortamında yapılan araştırmalara göre diğer kaplama ürünlerine nazaran daha uzun ömürlü olduğu da saptanmıştır. Hem dayanıklı hem uzun ömürlü hem de son derece cazip fiyatlı olan bu kaplama uygulaması için doğru yerden hizmet almak en önemli detaylardan biridir.

Eğer alanında uzman olmayan bir firmadan zemin kaplama için hizmet alırsanız yukarıda bahsettiğimiz hiçbir işlevi alamadığınız bir hizmet olacaktır. Hem ödediğiniz ücret boşa gidecek hem de zeminden beklediğiniz performansı da alamamanıza neden olacaktır. Bu nedenle yapılan her plastcoat zemin kaplama işleminin aynı kalitede olmadığını bilerek temkinli karar vermeniz gerekir. Peki, bu kaplama uygulaması hangi alanlarda daha sık kullanılır?

Plastcoat zemin kaplama nerelerde uygulanır?

Plastcoat zemin kaplama hangi tür zeminlerde daha sık kullanılır ve fayda sağlar sorusu da en sık araştırılan sorular arasında yer alıyor.  Özetle tamamen endüstriyel alanlar, gemiler ve benzeri zeminler içi üretilen üstün performans sunan bir malzeme olduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır.

Herhangi bir zemin için kaplama hizmeti almayı düşünüp araştıranlar için bu kaplama malzemesinin genelde hangi alanlarda uygulandığını listelemek gerekirse de;

Tüm endüstriyel nitelikteki mutfaklarda
İlaç üretim merkezlerinde
Gıda ve yiyecek üretim-işleme alanlarında
Tüm soğuk hava depolarında
Islak işlem alanlarının tümünde
Tekstil işletmelerinde
Konfeksiyon ve kozmetik üretim alanlarında
Endüstriyel kapsamdaki tüm iş yerlerinin zeminlerinde
Kimyasal maddeler üreten fabrikalarda
Tüm gemilerde
Ağırlık trafiği çok yüksek olan üretim fabrikalarında

Listelediğimiz ve benzeri tüm sanayi ve endüstriyel iş alanların zeminlerinde plastcoat kaplama uygulamaları tercih ediliyor. Bu malzemenin tercih edilmesinin belli başlı nedenleri bulunuyor. Pek çok anlamda faydalı ve işlevsel olması nedenleri arasında sıralanabilir. Peki, diğer nedenleri ve faydaları nelerdir?

plastcoat ile gemi zemini kaplama
plastcoat ile gemi zemini kaplama

Plastcoat zemin kaplama nasıl uygulanır?

Plastcoat zemin kaplama uygulaması birinci derece profesyonellik ve deneyim gerektiren bir hizmettir. Bu nedenle nasıl bir firmadan hizmet alacağınıza dikkat etmenizde fayda vardır. Genel olarak uygulamanın nasıl yapıldığını sıralamak gerekirse de;

Öncelikle doğru firmayı bularak hizmet talebi oluşturmanız gerekiyor.
Oluşturduğunuz hizmet talebi doğrultusunda firma tarafından adrese hemen ön keşif çalışması için ekip yönlendirmesi yapılır.
Adrese gelen ekipler zemini inceleyerek analiz eder ve fiyat teklifini oluşturur.
Ardından profesyonel iş ekipmanları ve malzemeler ile uygulamaya başlanır.
Genelde endüstriyel alanlarda uygulandığı için beton üzerine yapılır.
Kaplama çalışmasından önce betonun en az 28 gün öncesinden tamamlanmış olması gerekir.
Zemindeki tüm tortuların, pürüzlerin düzeltilmesi ve hiçbir çatlak-kırık sorununa sahip olmamasına dikkat edilir.
Bunlar incelendikten soran yüzey nemden, tozdan ve kirden arındırılır.
Ardından ise kaplama uygulaması hızlı ve pratik bir şekilde yapılır.
Astar atma durumu uygulama detayına göre farklılık gösterdiği için bazen astarlama yapılmayabilir.

Plastcoat zemin kaplama faydaları nelerdir?

Plastcoat zemin kaplama uygulaması neden tercih edilmelidir ve ne gibi faydaları vardır sorusu da aklınızı doğal olarak kurcalayabilir. Üç bileşenli ve solventsiz elde edilen bu malzemenin kaplamalarda kullanılmasının birden fazla faydası bulunuyor. Bu faydaları arasında en öne çıkanları sıralamak gerekirse de;

Yapılan araştırmalara göre zemin kaplama malzemesi olarak 25 yıldan daha fazla kullanım avantajı sağlıyor.
Bilinen diğer tüm zemin kaplama malzeme ve uygulamalarına göre suya, güneşe, tuza ve deniz suyuna karşı çok daha dayanıklı ve dirençlidir.
Zemine gelebilecek tüm darbelere karşı yüksek direnç gösterir ve zeminin zarar görmesini engeller.
Kırılma, çatlama ve benzeri durumlar ortaya çıkarmayacak kalitededir.
Uzun ömürlü olduğu için kaplama masrafı açısından tasarruf etmeyi sağlar.
Soğuk hava depolarında da tercihe dilen bir kaplama uygulaması olarak -70 dereceye kadar direnç gösterdiği ispatlanmıştır.
Uygulandığı zemine hemen yapışarak adapte olma özelliği sunar. Elbette zemindeki malzemenin ve ön çalışmanın da doğru yapılması bu şartı destekler.
Genelde uygulama öncesinde astar gerektirmeyebilir. Bu nedenle uygulama süresi kısa ve son derece pratiktir.
İnsan ve diğer canlı sağlığı açısından hiçbir zararlı madde içermediği için de tercih edilir.

Belirttiğimiz üzere bu plastcoat kaplama malzemesini tercih etmenizin pek çok faydası bulunuyor. Elbette tüm bu fayda ve işlevleri tam olarak sunabilmesi için uzman ve alanında profesyonel bir firmadan hizmet almanız çok önemlidir.

Eğer uzman ve referans sunamayan bir firmadan kaplama hizmeti alırsanız ne yazık ki uygulamada yetersiz kalındığı için sorun yaratacaktır. Kaplamanızın kısa ömürlü olmasına neden olacağı gibi ekonomik anlamda da yeniden masraf etmenize neden olacaktır.

Plastcoat zemin kaplama fiyatları

Plastcoat zemin kaplama hizmeti alacak herkesin sıklıkla merak edip araştırdığı bir diğer konu ise fiyatlar olarak dikkat çekiyor. Ancak bu konuda kesin ve net bir rakam söylemek tamamen yanlış olacaktır. Çünkü bu malzeme çok fazla farklı alanda uygulanabiliyor. Bu nedenle de fiyatlar alana ve firmaya göre farklılık gösteriyor.

Alanın büyüklüğü, nasıl bir uygulama talep edildiği ve firmanın fiyat politikası gibi ayrıntılara göre net fiyat teklifleri belirlenir. Sektörün lider firmalarından biri olarak her zaman cazip fiyat teklifleri sunmaya özen gösteriyoruz. Siz de fiyat tekliflerimizi ve hizmet detaylarımızı öğrenmek üzere hemen bizimle iletişime geçebilir, ayrıntılı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

 

freesia hayvan gemisi zemin kaplama
freesia hayvan gemisi zemin kaplama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir