Polyurea Araç Kasa Kaplama

polyurea ile araç kaplama

Polyurea Araç Kaplama sistemi otomotiv sektörünün vazgeçilmez koruyucu kaplaması olarak yerini almıştır.Polyurea yüksek darbe dayanımı ve hafifliği sayesinde kamyon kasalarında, pikap kasalarda, yük taşımacılığı yapan panelvan araçlarda, ambulans ve bu gibi hizmetler veren tüm araçlarda uygulanabilir bir sistem olarak koruyucu özelliği yüksek bir sistemdir.  – Yüksek darbe dayanımına sahiptir. – Hava ve su geçirgenliği sayesinde uygulanan araç kasa ve aksamlarını korozyona karşı korur. Polyurea ile kaplanan araç kasaları titreşim ve gürültü yapmaz ayni zamanda hafif ve kesin çözüm sunar.

Polyurea Araç Kaplama Nasıl Yapılır ?

Uygulama yapılmadan önce araç komple kamufle edilir.Uygulama yapılacak  bölüm polyurea uygulamasının sağlam olarak yapışması açısından spiral taş motoru ile yüzeyi çizilir daha sonra özel temizlik malzemeleri ile aseton tiner vb. temizlenir yüzeyde hiç toz kalmadığına emin olunduğunda özel astar ile astarlama yapılır ve 12 saat kuruması beklenir.Daha sonra özel makinelerimiz ile Polyurea Araç Kaplama uygulaması yapılır.Uygulama yapılan Araç polyurea kaplama işlemi bittikten 1 saat sonra kullanıma hazır hale gelir.

Polyurea sprey kasa kaplama
Polyurea sprey kasa kaplama

Sprey Polyurea Nedir ?

Sprey Polyurea, özel olarak geliştirilmiş mobil Sprey Polyurea ekipmanları ile uygulanan, yüksek performanslı, ekyersiz polyurea su yalıtımı, polyurea kaplama ve polyurea zemin kaplaması yapılmasına olanak sağlayan ileri teknoloji sprey yalıtım sistemidir. Polyurea ile gerçekleştirilen Polyurea su yalıtımı ve Polyurea zemin kaplama uygulamaları geleneksel yalıtım uygulamalarına göre daha hızlıdır. Uygulama yerinde uygulama şeklinde olup mobil sprey Polyurea izolasyon makinesi vasıtası ile uygulama yüzeyine sprey yalıtım şeklinde uygulanır.

Mobil izolasyon aracı içerisinde bulunan özel donanımlı Polyurea makinesi ve 2 bileşenli sıvı Polyurea hammaddesi, ısıtıcılı hortum (93 metre uzunluğunda) yardımıyla uygulama alanına taşınarak, yüksek basınç altında özel sprey tabancası ile uygulama yüzeylerine istenilen kalınlığa ulaşıncaya kadar katlar halinde sprey polyurea olarak uygulanması şeklindedir.  Polyurea çok hızlı kürleşme (3-8 saniye) özelliği sayesinde her türlü zor yüzeye uygulama rahatlıkla yapılabilir.15-20 dakika gibi kısa sürede tamamen kuruyan Polyurea uygulama alanlarının kısa sürede kullanıma açılmasına olanak tanır.

Polyurea ile araç kaplama

Polyurea Araç Kasa Kaplama Uygulama İşlemleri

Polyruea sprey uygulama işlemleri için profesyonel hizmet alınması gereklidir. Özellikle uygulama işlemlerinde kullanılan cihazların kullanılabilmesi ve ürünün içeriğinde bulunan yüksek düzeyde kimyasaldan dolayı uygulama işlemlerinde profesyonel tercihlerin dışına çıkılmamalıdır. Aynı zamanda etkili bir sonuç alabilmek adına Polyurea su yalıtım sistemleri konusunda uzman kimselerin bu işlemler kapsamında görevlendirilmesi zorunlulukla gereklidir.

Tüm bu duruma karşın Polyruea sprey uygulama işlemleri son derece basit ve hızla tamamlanabilmektedir. İşlemler kapsamında takip edilen yol şu şekildedir:

  • Yüksek basınçla polimer teknolojisi kullanılarak püskürtme işlemleri yapılmaktadır.
  • Püskürtme işlemleri sonucunda ürünün hızla kürleşme özelliği olduğundan, anında yüzey uygulamasına hazır hale gelmektedir.
  • Bu noktada özel üretim olan izolasyon cihazları kullanılarak uygulama alanına sağlamlaştırma işlemleri yapılır.
  • Oluşturulan katmanlar arzu edilen kalınlık ve teknik anlamda olması gereken seviyeye ulaştığında işlemler tamamlanır.

Görüleceği üzere son derece basit olan Polyruea sprey uygulama işlemleri 20 dakika kadar kısa bir süre içerisinde tamamlanabilmektedir. Ortalama yüzeylerde süre bu şekilde olmakla birlikte arzu edilen taleplere göre değişim göstermesi de muhtemeldir.

Polyurea araç kaplama fiyatları ne kadar ?

Polyurea araç kasa kaplama fiyatları uygulanacak aracın marka ve modeline göre değişmektedir. Polyurea kasa kaplama ortalama 2.000 TL İle 7.000 TL arasında değişkenlik göstermektir. Fiyatlarda değişkenliğin en büyük sebebi kaplama yapılacak aracın marka ve modeli ve müşterinin istediği yüzey ölçüsü ile alakalıdır. Polyurea kasa kaplamaları ortama 24 saat içinde bitmekte olup , fiyat ve performans olarak en uygun kaplama ürünüdür.

Polyurea araç ve kasa kaplama fiyatları ile ilgili 0541 712 02 04 numaralı mobil hattımızı arayabilirsiniz.

Polyurea Sprey Kaplama Teknik Bilgi: 

Polyurea Sprey izosiyanat ve sentetik poliol sistemlerin karışımdan tüketilen iki bileşenli bir elastomer yüzey kaplama sistemidir.  Araç kaplama için sprey ile uygulanabilen hızlı koruyan bir yalıtım ve kaplama sistemidir. Ayrıca yüksek performans ve sınırsız uygulama kalınlığı gibi özelliklerinden dolayı çeşitli alanlarda ve yüzeylerde uygulanması mümkündür. A komponenti propolimerlerden B komponenti amin ve polieteraminlerden oluşan, çok yüksek mekanik ve kimyasal dayanıma sahiptir. Kullanılan polyureaların aromatik veya alifatik olmasına bağlı olarak iki tipi vardır ve bugün piyasada kullanılan poliüreaların büyük bir kısmı aromatik polyurea dır.

polyurea araç kasa kaplama
polyurea araç kasa kaplama

 

Polyurea kasa kaplama ile tüm araçların kasaları , isteğe bağlı olarak dış yüzeyleri kaplanabilmektedir. Polyurea kasa kaplama ayrıca kavanların dış yüzeylerinde kullanılabilir. Polyurea ile karavan araç kaplama uygulaması içinde bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir